yonetim politikasi - Yönetim Politikası

YÖNETİM POLİTİKAMIZ

6331 sayılı İş Sağlığı ve İş Güvenliği Kanunu’nun gerekliliklerine göre kurumumuz risk değerlendirmesi, tehlikelerin tanımlanması, tehlikelerin ortadan kaldırılması ve risklerin kontrol altına alınmasını sağlamak, bu yönde çalışmalar ve eğitimler yapmak amacıyla kurumların iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve sağlık personeli ihtiyaçlarını tek birimden çözmek için kurulmuş ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiştir. Bünyemizde bulunan 150 yi aşkın  iş güvenliği uzmanları, işyeri hekimleri, diğer sağlık personelleriyle tam donanımlı olarak ilgili hizmetleri vermekteyiz.

Önce İş Güvenliği” ilkesiyle hızla büyümeye devam eden Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimlerimizin, güven odaklı ve verimliliği merkez alan bir yönetim yaklaşımı vardır. Bu yaklaşım, sadece maddi kazanımlarla değil, bütün toplumun yararlandığı ve yararlanacağı vatandaşlık bilinciyle iç içe gelişmektedir.

Kurulduğu günden bu yana kalitesinden ödün vermeyen BAŞAK OSGB bu disiplin sistemini belgelendirmiştir. Ülkemiz için çalışan, istihdam sağlayan vatandaşlarımızın güvenli ve sağlıklı bir biçimde çalışmalarının gerekliliğinin önem ve bilincinde olan BAŞAK GRUP bundan sonra da çalışmalarına daha büyük bir özveriyle devam edecektir.

Hizmet vermiş olduğumuz sektörlerin başında gelen inşaat sektörü, ülkemizde iş kazalarının en çok görüldüğü sektör olup, kayıpların da en fazla verildiği sektördür. Yapmış olduğumuz çalışmalar ve vermiş olduğumuz hizmetler doğrultusunda inşaat sektöründe iş güvenliği açısından en iyi koşulları sağlamayı hedeflemekteyiz. İnşaat sektörü başta olmak üzere hizmet verdiğimiz tüm sektörlerde sıfır iş kazası ve sıfır meslek hastalığı hedefini benimsemek tüm sektörlere uygun şekilde gerekli çalışmaları yapmaktayız. (kaza raporları, ramak kala olay raporları ve meslek hastalığı verileri ile tespitlerde bulunarak bunları minimum seviyeye indirgemek için bünyemizde bulunan 150 yi aşkın  iş güvenliği uzmanları, işyeri hekimleri, diğer sağlık personelleriyle tam donanımlı olarak ilgili hizmetleri vermekteyiz.

İş sağlığı ve güvenliğini; yasal bir zorunluluk olduğu için değil, insan hayatını önemsediğimiz için yaşam tarzı haline getirmeyi hedeflemekteyiz. İş kazalarının en az düzeye indirildiği, insan odaklı bir toplumun üyesi olmak en büyük gayemizdir.

HİZMET YÖNETİM HEDEFLERİMİZ

Bizimle çalışan iş yerlerinde;

 • OSGB sektöründe önder, sektöre yön veren, uluslararası arenada danışılan İş Sağlığı ve Güvenliği kurumu olmaktır.
 • Sıfır iş kazası ve sıfır meslek hastalığı hedefini benimsemek
 • İş sağlığı ve iş güvenliği alanında onlara ideal çözüm ortağı olmak,
 • İnşaat sektöründe karşılaşılan iş kazalarını sıfıra indirgemek, şantiyelerde iş güvenliği açısından olumsuz durumları yok etmek.
 • Ülkemizde iş kazalarının en çok yaşandığı inşaat sektöründe çalışan tüm işçileri iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilinçlendirmek, bilgilendirmek.
 • Tüm tehlike sınıflarında ve her sektörde iş sağlığı ve güvenliği bilinci oluşturmak, devamlılığını sağlamak.
 • Ergonomik çalışma koşullarını sağlamak,
 • Üretimde yükselişi sağlamak,
 • İş gücü ve zaman kayıplarını önlemek,
 • Maddi kayıpları engellemek,
 • Tasarruflu ve çevreye duyarlı çalışmalarında yardımda bulunmak,
 • Uzmanlık dallarımızda en doğrusunu ‘kalıcı’ ve ‘istikrarlı’ olarak vermek,
 • Karşılıklı anlayış, sevgi ve saygı içerisinde teknolojik dünya kalitesinde hizmet sunmak,

MİSYONUMUZ

 Faaliyetlerimizin tümünde “Önce İnsan” etmenini gündemde tutarak koruyucu ve önleyici bir anlayışla hizmet vermek en temel misyonumuzdur.

Bu sebeple alın teri döken çalışanların,

İş kazalarına ve meslek hastalıklarına karşı eğitimlerini üstlenmeyi, onların sıhhatlerini korumak için periyodik muayenelerini ve sağlık taramalarını yaparak erken teşhis ve tedavi olanağı sağlamayı, sakatlık ve kayıplarını önlemek, sağlıklı, huzurlu bireyler olmalarını ve kazanmalarını sağlamak amacıyla özveriyle çalışmayı hakkaniyet biliriz. Sıhhatli çalışan, üreten ve geliştiren bir toplumla vatanımızın gücüne katkı sağlamaktır. Sunduğumuz hizmetlerde itimat edilir olmaya önem vermekteyiz. Sistemli kontrol ve denetimlerle hizmet verdiğimiz işyerlerinde tüm çalışanlara “İş Güvenliği Kültürü” nü aşılamak hedefimizdir…